Należę do
SURFIN

Biuro inne niż wszystkie

Pracujemy z przeróżnymi klientami i bawimy się aranżacją zarówno prywatnych jak i publicznych inwestycji. Każda z nich to inna historia, odmienna estetyka i różne emocje, ale Biura firmy Surfin z racji zarówno pomysłów, jak i samego przebiegu realizacji to jedna z najprzyjemniejszych przygód w naszej zawodowej historii, która zresztą jeszcze nie dobiegła jeszcze końca. Od zamknięcia projektu minęły dwa lata, a sama realizacja była długim i angażującym procesem, który wymagał zarówno po naszej, jak i klienta stronie - konsekwencji, koncentracji, czy pełnego zaangażowania w pracę na każdym etapie.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam pomieszczenia przed remontem, poczułam delikatny dreszczyk niepokoju. Te powierzchnie wyglądały jak typowe biura sprzed kilku dekad, dominował w nich kremowy i łososiowy kolor, bordowe, drewniane drzwi z mrożonym szkłem czy popularna wówczas szara podłoga z płytek. Zresztą możecie to zobaczyć na zdjęciach z naszej dokumentacji, to doskonałe porównanie przed i po – oddaje skalę prac, jaka została tu wykonana.

Idealnie pracuje się z ludźmi, którzy wiedzą, czego potrzebują i potrafią klarownie zgłosić swoje oczekiwania, jak również określić adekwatny do oczekiwań budżet. Już na wstępnie dostaliśmy jasne wytyczne od inwestora, dla ilu pracowników przewidzenie są biura i jaki styl chcieliby, aby w nich dominował. Jeszcze przed przygotowaniem pierwszych inspiracji, moodboardu wiedzieliśmy, że ważny jest ulubiony kolor właściciela – czarny, nowoczesny wystrój, industrialny klimat, przeszklenia dające światło i poczucie przestronności czy betonowe oraz  drewniane elementy wykończenia. Mieliśmy również skupić się na innowacyjnych rozwiązaniach i stuprocentowej funkcjonalności.

Mimo trudności, całość przebiegała niesamowicie sprawnie. Na wstępnie, zgodnie z wspomnnaymi sugestiami przygotowałyśmy tablicę inspiracji. Następnie na spotkaniu omówiliśmy każdy element. Tu muszę zaznaczyć, że Klient to osoba ceniąca dobry design, śledząca trendy, świadoma nowości i doceniająca nowoczesne technologie czy innowacje. Miałyśmy duże pole manewru, ale też
precyzyjnie określone potrzeby. Po ustaleniu, które z inspiracji są zgodne z oczekiwaniami i ustaleniu dodatkowych szczegółów, przygotowałyśmy dopracowane wizualizacje i de facto bez większych zmian przystąpiliśmy do realizacji. W czasie pracy były dosłownie drobne korekty i taka forma pracy nie wyrzuca nas z rytmu, pozwala na zachowanie spójnego konceptu i też nie opóźnia wykończenia.

Faworytem z tej realizacji jest zdecydowanie biuro prezesa i przestrzeń wokół sekretariatu. Tam oczywiście pojawił się rekomendowany kolor – czarna fototapeta oraz wygodne i obszerne biurko przygotowane pod zamówienie. Nie zabrakło przeszkleń oraz aktualnie bardzo popularnych, ale też uniwersalnych rozwiązań, jak betonowy sufit, który zresztą jest w całej firmie i zastąpił ten wcześniejszy
niefortunny kasetonowy. Tu całość wyszła męsko, charakternie, ale też spójnie, bo poszczególne powierzchnie, mimo że są wykonane z innych materiałów, idealnie się przenikają.

W tej realizacji jest dużo betonu i szarości oraz drewna dla ocieplenia klimatu, co może teraz nie jest nowatorskie, ale właśnie ponadczasowe. Każdy z zastosowanych materiałów jest wysokiej jakości, co czuć i widać, a na tym wszystkim bardzo zależało. Winylowa wykładzina jest doskonałym rozwiązaniem zastosowanym na podłodze, również ociepla tą przestrzeń, nadaje jej przytulności, zachowując przy tym elegancki charakter. To zresztą rozwiązanie stosowane w różnych komercyjnych luksusowych powierzchniach, gdzie jakość, efekt ale też odporność na użytkowanie ma znaczenie. Szwajcarski producent tej wykładziny zwrócił się do nas z prośbą o możliwość wykorzystania zdjęć z naszej realizacji na swoich stronach i w swoim portfolio, bo im również podobał się efekt, a to też rodzaj komplementu i potwierdzenia dobrze wykonanej pracy.

Mimo, że pracuje tu wielu mężczyzn, a w firmie jest łącznie około 30 pracowników, z czego część pracuje rotacyjnie, to delikatne akcenty zmiękczają efekt, dają subtelnie domową atmosferę. Mówię tu o fototapetach, wprowadzających delikatny kolor lub wzór. Wykonane jakby w strukturze dzianiny, dają też nieco przestrzenny efekt płaszczyznom ścian. Są też kwiatowe czy w bryły geometryczne lub retro
wzory. W sali konferencyjnej jest mapa świata, która symbolizuje skalę działania firmy i dostępność jej oferty w różnych zakątkach globu. Pozorny misz masz dał nieco fantazyjny styl i przełamał betonowo-industrialny schemat. Dlatego udało się uniknąć banału, oczywistości. Zachowanie estetyki było dla nas kluczowe. 

Jak już wspominałam, Inwestor zwracał uwagę na funkcjonalność rozwiązań i komfort pracy. Dlatego m.in. system oświetlenia jest bardzo dokładnie przygotowany. Wg idealnych parametrów związanych z pracą biurową są dopasowane lampy, ich wysokość zamontowania i natężenia światła na daną przestrzeń, jaką mają oświetlić. Również krzesła biurkowe zostały tak zamówione, aby ich użytkownikom zapewnić pełen komfort pracy siedzącej przy biurkach, z wszelkimi parametrami związanym ergonomią
ciała. Kuchnia poza stricte użytkowym celem również została tak zaprojektowana i wykonana, aby dać poczucie domowego komfortu i pozwolić pracownikom na chwilę oddechu, swoistego relaksu.

Obejrzyjcie wideo, w którym opowiadamy o naszej przygodzie z Surfin Polska i sami oceńcie naszą realizację: 

projekty przestrzeni biurowych

Koncept i produkcja: Agencja Korpo
Zdjęcia i montaż: Rafał Zgud
Prowadząca: Izabela Kapias
MUAH: Agnieszka Adamczyk / Make up Commando
Dyrektor kreatywna: Inga Tomala / Agencja Korpo
Asystent produkcji: Angelika Wiciejowska / Agencja Korpo

error: